Geoblog.pl    joael    Podróże    2017-Czechy    Dzień 1 - Spacer po zmroku
2017

Dzień 1 - Spacer po zmroku

Czechy
Czechy, Praha

W Pradze nocujemy w Best Westernie niedaleko stacji Chodov (linia metra nr C). Po zameldowaniu i odświeżeniu jedziemy do centrum i na kolację. Jakoś źle się dogadaliśmy w recepcji i zamiast na stację Chodov zjechaliśmy autem niżej do stacji Roztyly. No nic... jutro będziemy mądrzejsi! :)

W centrum wysiedliśmy na stacji Muzeum, które mieści się przy Václavské Námesti. Po kolacji idziemy się jeszcze przejść po zmroku, z tym że zamiast dotrzeć do Mostu Karola, wyszliśmy nad Wełtawą w okolicy Mostu Legii. Po ciemku wszystko wygląda podobnie. Źle skręciliśmy. Dobrze że to tylko 400m. Mieliśmy maps.me, ale wydawało mi się że znam drogę...

Przy głównym zabytku stolicy porobiliśmy trochę zdjęć. Ponieważ było już po 21, stwierdziliśmy że na dziś to tyle. Pierwszy rekonesans Pragi udany. Wracamy. Z tym że nie chce nam się iść pod górę, decydujemy że idziemy krętymi uliczkami do pobliskiej stacji Staroměstská (linia A). Tu wsiadamy w metro do stacji Muzeum, i z powrotem linią C do Roztyly. Dojazd metrem do hotelu zajmuje też sporo czasu - ok. 20min.

! Komentarze moga dodawać tylko zarejestrowani użytkownicy
mirka66 - 2017-10-08 09:40
Praga nocą jest cudowna.

joael
Dominik Ch
Zasoby: 2672 wpisy2672 1349 komentarzy1349 37501 zdjęć37501 267 plików multimedialnych267

13.09.2024 - 13.09.2024

04.04.2024 - 09.04.2024