Geoblog.pl    joael    Podróże    2018-Izrael-Egipt *    IATA: VDA | Ryanair | 15:55 | 151.98 PLN
2018

IATA: VDA | Ryanair | 15:55 | 151.98 PLN

Izrael
Izrael, ✈ Eilat / Ovda

TEMPERATURA: 16°C
POGODA: pochmurno

Do lotniska w Ovdzie dojechaliśmy ok. 12:40. Do odlotu zostało nam blisko 3h. Od razu ustawiliśmy się w kolejce (każdy lot jest oznaczony i ma swoją kolejkę). Po 10min stania w końcu kazano nam podejść do pierwszego stanowiska, gdzie Pani zapytała gdzie byliśmy, ile razy odwiedzaliśmy Egipt, czy sami pakowaliśmy walizki. Grzecznie dodała że pyta to w trosce o nasze bezpieczeństwo. Luz! Po sprawdzeniu paszportów mogliśmy iść dalej.

Tu następuje skanowanie walizek w wielkiej tubie. Potem check-in. Tu postaliśmy dosłownie chwilkę. Po oddaniu walizek idziemy na kontrolę paszportową. Wcześniej jeszcze raz sprawdzono nam karty pokładowe i paszporty.

Do kontroli paszportów znowu staliśmy chwilę, rozmawiając z innymi rodzinami z Polski. W Ovdzie można też przejść odprawę biometryczną.

Całość przejścia zajęła nam tylko 40min. Nie potrzebnie się stresowaliśmy. A bałem się że będą nas trzepać za ten Egipt?

Mimo iż Ovda to taki większy barak (jest już nowe lotnisko, bliżej miasta, ma zostać oddane do użytku w Ikw 2019r), na miejscu jest i sklep z pamiątkami i knajpa, gdzie można zjeść obiad za 40-50 NIS/os. Więc tragedii nie ma. Zadowoleni z wyjazdu lecimy do Gdańska...

! Komentarze moga dodawać tylko zarejestrowani użytkownicy

joael
Dominik Ch
Zasoby: 2672 wpisy2672 1349 komentarzy1349 37501 zdjęć37501 267 plików multimedialnych267

13.09.2024 - 13.09.2024

04.04.2024 - 09.04.2024