Geoblog.pl    joael    Podróże    2024-Meksyk    Wieczór na mieście

Meksyk
Meksyk, Mérida

TEMPERATURA: 32°C
POGODA: świeci słońce

Do Méridy dojechaliśmy jak się już ściemniało, mimo to było dalej parno. Przed miastem dwa razy byliśmy kontrolowani przez Policję. Ponieważ nocleg mamy w ścisłym centrum miasta, dlatego wybraliśmy hotel z parkingiem. Tutaj wszędzie są zakazy parkowania, więc ten parking jest nieodzowny. Nasz hotel HO Merida to zabytkowa kamienica sprzed dwóch stuleci, usytuowana jest przy jednej z głównych ulica miasta. I tu ciekawostka. Ulice usytuowane są na bazie kwadratu, i mają numery, nasz hotel znajduje się na Calle 62 pomiędzy Calle 65 y 67.

Po odświeżeniu już po zmroku ruszyliśmy zobaczyć stare miasto, które oddalone jest jedynie o dwie przecznice. Rynek czyli Plaza Grande zbudowana jest na bazie kwadratu, po środku jest park, a przy nim stoi okazała katedra - Catedral de San Ildefonso. Ulice odchodzące od głównego placu skrywają knajpki, sklepiki ale i mniejsze placyki. Jest dużo taniej niż w Playa del Carmen.

Na kolację wybraliśmy się do lokalnej knajpy z potrawami typowymi dla Jukatanu - El Trapiche. Autentyczna restauracja, w której je wielu mieszkańców i turystów. Ceny niskie 100-120 MXN za danie. Po jedzeniu średnio już nam się chciało chodzić, wszyscy mieliśmy ochotę się położyć. To był wyczerpujący dzień... ale udało się zrealizować więcej niż zaplanowaliśmy.

Biancas
Biancas - 2024-05-13 21:19
Fajny klimat w tym mieście

Marianka
Marianka - 2024-05-19 08:28
Merida jest super!

joael
Dominik Chrzanowski
Zasoby: 2723 wpisy2723 1370 komentarzy1370 38046 zdjęć38046 267 plików multimedialnych267

22.02.2025 - 22.02.2025

27.06.2024 - 27.06.2024