Geoblog.pl    joael    Podróże    2025-Sarajevo *    Od rana słońce
Zwiń mapę
2025
01
wrz

Od rana słońce

 
Bośnia i Hercegowina
Bośnia i Hercegowina, Sarajevo
POPRZEDNIPOWRÓT DO LISTYNASTĘPNY
Przejechano 1295 km
 
TEMPERATURA: 25°C
POGODA: świeci słońce

Mój trzeci dzień w stolicy Bośni. Już wczorajszy wieczór był przyjemny, a dziś od rana aż chciało się iść w miasto! Takie słońce :) Po śniadaniu oddałem klucz i w pierwszej kolejności poszedłem zobaczyć ratusz w środku, wstęp płatny 10 BAM ~ 22 PLN. Budynek pochodzi jeszcze z czasów cesarstwa Austro-Węgier (1894r.). Jak to gdzieś przeczytałem był nie tylko symbolem władzy imperialnej, ale jednocześnie uznaniem dziedzictwa osmańskiego. Został zbudowany w stylu pseudomauretańskim, z elementami architektury islamskiej z Andaluzji i Afryki Północnej, ale zaprojektowany z wiedeńską precyzją. Z zewnątrz robi nie lada wrażenie, a jak jest ładna pogoda to zdjęcia od strony mostu z kwiatami wychodzą bajkowo. Po zwiedzeniu tego gmachu jeszcze raz wdrapałem się pod twierdzę Žuta Tabija, i tam zrobiłem sobie przerwę na turecką kawę. Po zejściu do miasta zrobiłem rundkę po targowisku, pospacerowałem także do muzeum Sarajeva, wstęp płatny 5 BAM ~ 11 PLN, gdzie zrekonstruowano zamach na arcyksięcia Ferdynanda. Jedna sala, nic specjalnego. Poszedłem tam z czystej ciekawości. Potem zjadłem szybki obiad (kebap) i czas było jechać na lotnisko. O 17 miałem samolot do Warszawy.

➡️Więcej zdjęć na mojej stronie www.lecezwiedzac.pl
 
POPRZEDNI
POWRÓT DO LISTY
NASTĘPNY
 
Zdjęcia (6)
  • zdjęcie
  • zdjęcie
  • zdjęcie
  • zdjęcie
  • zdjęcie
  • zdjęcie
Komentarze (0)
DODAJ KOMENTARZ
 
joael
Dominik Chrzanowski
zwiedził 37% świata (74 państwa)
Zasoby: 3038 wpisów3038 1408 komentarzy1408 39003 zdjęcia39003 267 plików multimedialnych267
 
Moje podróżewięcej
01.01.1970 - 01.01.1970
 
 
01.01.1970 - 01.01.1970